...
Loading property
Show details

Dyqani 13 | 63.5m2 – Fiori di Bosco

Kompleksi Fiori Di Bosco, Shqipëri, 1001

150,000€
63.5 m2

Tiparet Kryesore

Status
Qira & Shitje
Tipi
Dyqan
Kulla
5
Qeraja
600€/muaj
Hipotekë
PO
Vendndodhja
Kati Përdhe

Përshkrimi i Pronës

Objekti : Kompleksi Residencial “Fiori di Bosco”

Adresa: Rruga “Don Bosko”, ish –Filanto, Tiranë

Gjendja ekzistuese e pronës: E aksesueshme nga rruga kryesore, infrastrukturë e përfunduar, kompleks 100% i banuar, hapsira të kuruara dhe të mirëmbajtura me gjelbërim.
Pajisur me çertifikatë pronësie.

Sipërfaqja disponibel ne shitje: 63.5M2

Statusi aktual: Me Qira

Avantazhet e investimit në Kompleksin “Fiori di Bosco”

 • Rritja e investimit në prone; që vjen si pasojë e dhënies me qera dhe investimit që bëhet sipas shfrytëzimit të saj.
 • Kjo pronë është aktualisht me qera për 1 vit, me vlerën prej 500Eu/muaj
 • Afati i kontratës 15 Nëntor 2023-14 Nëntor 2024
 • Hapësirë e përshtatshme për supermarket, palestër, shoëroom, zyra, shkollë etj
 • Dalje në katin përdhe me akses nga të dy krahët e kompleksit dhe të vetë kullës.
 • Akses të thjeshtuar për furnizime nga ana e rruges dhe infrastrukture e përshtatshme për të lëvizur me karroca të ndryshme.
 • Investimi në infrastrukture; lidhjet e ardhshme që do të realizohen me bulevardin e ri dhe unazën e madhe.
 • Zhvillimi i mëtejshëm i zonës me ndërtime të reja që sjell rritje të dendësisë së popullsisë;
 • Rritja e kërkesave për shërbime që vjen si pasojë e rritjes së popullsisë;
 • Investimit në mirëmbajtje të kompleksit; administrimi I hapësirave të përbashkëta  dhe gjelbërimit, të cilat janë vlerë e shtuar që garantojne rritjen e vlerës së pronës në treg.
 • Parkim i garantuar për residentët dhe vizitorët.

 

Planimetria

Orientimi Veri-Perëndim
63.5 m2
Na Kontaktoni
Keni nevojë për ndihmë?
Përshëndetje , si mund tju ndihmojmë?